1. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin cinayətkarlığa qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Saziş (25.11.1998);
2. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin terrorçuluğa qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Müqavilə (04.06.1999);
3. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin kompüter informasiyası sahəsində cinayətlərə qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Saziş (01.06.2001);
4. Müstəqil Dövlətlər Birliyinin iştirakçısı olan dövlətlərin ərazilərində birgə antiterror tədbirlərinin təşkili və keçirilməsi qaydası haqqında Əsasnamənin təsdiq edilməsinə dair Protokol (07.10.2002).

International agreements on the fight against terrorism in the Commonwealth of Independent States, to which the Republic of Azerbaijan is a party
1. Agreement “on cooperation of the member states of the Commonwealth of Independent States in the fight against crime” (25.11.1998);
2. Agreement “on cooperation of the member states of the Commonwealth of Independent States in the fight against terrorism” (04.07. 1999);
3. Agreement “on cooperation of the member states of the Commonwealth of Independent States in the fight against crimes in the field of computer information” (01.06.2001);
4. Protocol “on the approval of the Regulations on the organization and conduct of joint anti-terrorist measures in the territories of the member states of the Commonwealth of Independent States” (07.10.2002);