1. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin cinayətkarlığa qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Saziş (25.11.1998);
2. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin terrorçuluğa qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Müqavilə (04.06.1999);
3. Müstəqil Dövlətlər Birliyi iştirakçı dövlətlərinin kompüter informasiyası sahəsində cinayətlərə qarşı mübarizədə əməkdaşlığı haqqında Saziş (01.06.2001);
4. Müstəqil Dövlətlər Birliyinin iştirakçısı olan dövlətlərin ərazilərində birgə antiterror tədbirlərinin təşkili və keçirilməsi qaydası haqqında Əsasnamənin təsdiq edilməsinə dair Protokol (07.10.2002).

1. Соглашение «о сотрудничестве государств – участников Содружества Независимых Государств в борьбе с преступностью» (25.11.1998г.);
2. Соглашение «о сотрудничестве государств – членов Содружества Независимых Государств в борьбе с терроризмом» (04.07. 1999 г.);
3. Соглашение «о сотрудничестве государств – участников Содружества Независимых Государств в борьбе с преступлениями в области компьютерной информации» (01.06.2001г.);
4. Протокол «об утверждении Положения об организации и проведении совместных антитеррористических мероприятий на территориях государств – участников Содружества Независимых Государств» (07.10.2002г.);