Rəsmi məlumat 10 Yanvar 2022
Son zamanlar bəzi sosial şəbəkə platformalarında Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) adından istifadə etməklə yaradılmış bir sıra saxta səhifə və profillərin fəaliyyəti müşahidə edilməkdədir. Belə halların mövcudluğu bir çox istifadəçilərin bu hesabları rəsmi mənbə kimi qəbul etməsinə səbəb olur və nəticədə həmin sosial şəbəkə resurslarında yerləşdirilən materialların DTX tərəfindən yayımlanması kimi başa düşülür.
Qeyd etmək istərdik ki, DTX-nin rəsmi internet saytı olan “https://www.dtx.gov.az/az/” və “Facebook”, “Twitter”, “İnstagram”, “Youtube” sosial şəbəkələrində müvafiq olaraq “https://www.facebook.com/DTXAzerbaijan”, “https://twitter.com/DTX_Azerbaijan”,“https://www.instagram.com/dtx_azerbaijan/”,https://www.youtube.com/c/DTXofficialchannel/ səhifə və kanalları fəaliyyət göstərir və DTX-yə aid məlumatlar yalnız bu mənbələrdə yerləşdirilir. Həmçinin xüsusi vurğulayırıq ki, DTX-nin sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələri “Facebook”, “Twitter”, “İnstagram” və “Youtube” administrasiyaları tərəfindən verilmiş və bu resursların rəsmiliyini təsdiq edən qeydiyyat nişanına sahibdir.
Bununla yanaşı bildiririk ki, sosial şəbəkələrdə DTX-nin rəhbərliyinə məxsus hər hansı profil və ya hesab mövcud deyil.
Vətəndaşlarımızın və KİV nümayəndələrinin diqqətinə çatdırırıq ki, DTX-nin fəaliyyəti barədə məlumatlar yalnız yuxarıda qeyd olunan DTX-nin rəsmi internet resurslarından əldə olunmalıdır.

Official 10 January 2022
Recently, a number of fake pages and profiles created on behalf of the State Security Service (SSS) have been identified on some social networking platforms. The existence of such cases leads many users to accept these accounts as an official source, and as a result, the materials posted on these social networking resources are perceived as the publication belonging to SSS.
We would like to note that SSS's maintains “https://www.dtx.gov.az/az”  website and pages and channels on Facebook, Twitter, Instagram and Youtube social networks, which are “https://www.facebook.com/DTXAzerbaijan”, “https://twitter.com/DTX_Azerbaijan”, “https://www.instagram.com/dtx_azerbaijan/”, “https://www.youtube.com/c/DTXofficialchannel/” accordingly. SSS information is posted only on these sources. We would also like to emphasize that the official pages of SSS on social networks are issued by the administrations of Facebook, Twitter, Instagram and YouTube and have an affirmative mark confirming the officiality of these resources.
In addition, we would like to inform you that there is no profile or account on social networks belonging to the administrative staff of SSS.
We bring to the attention of our citizens and the media that information on the activities of SSS should be obtained only from above-mentioned official internet resources of SSS.