Rəsmi məlumat 10 Yanvar 2022
Son zamanlar bəzi sosial şəbəkə platformalarında Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) adından istifadə etməklə yaradılmış bir sıra saxta səhifə və profillərin fəaliyyəti müşahidə edilməkdədir. Belə halların mövcudluğu bir çox istifadəçilərin bu hesabları rəsmi mənbə kimi qəbul etməsinə səbəb olur və nəticədə həmin sosial şəbəkə resurslarında yerləşdirilən materialların DTX tərəfindən yayımlanması kimi başa düşülür.
Qeyd etmək istərdik ki, DTX-nin rəsmi internet saytı olan “https://www.dtx.gov.az/az/” və “Facebook”, “Twitter”, “İnstagram”, “Youtube” sosial şəbəkələrində müvafiq olaraq “https://www.facebook.com/DTXAzerbaijan”, “https://twitter.com/DTX_Azerbaijan”,“https://www.instagram.com/dtx_azerbaijan/”,https://www.youtube.com/c/DTXofficialchannel/ səhifə və kanalları fəaliyyət göstərir və DTX-yə aid məlumatlar yalnız bu mənbələrdə yerləşdirilir. Həmçinin xüsusi vurğulayırıq ki, DTX-nin sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələri “Facebook”, “Twitter”, “İnstagram” və “Youtube” administrasiyaları tərəfindən verilmiş və bu resursların rəsmiliyini təsdiq edən qeydiyyat nişanına sahibdir.
Bununla yanaşı bildiririk ki, sosial şəbəkələrdə DTX-nin rəhbərliyinə məxsus hər hansı profil və ya hesab mövcud deyil.
Vətəndaşlarımızın və KİV nümayəndələrinin diqqətinə çatdırırıq ki, DTX-nin fəaliyyəti barədə məlumatlar yalnız yuxarıda qeyd olunan DTX-nin rəsmi internet resurslarından əldə olunmalıdır.

Официальная информация 10 Январь 2022
В последнее время в некоторых социальных сетях наблюдается активность ряда фейковых страниц и профилей, созданных от имени Службы Государственной Безопасности (СГБ) Азербайджана. Наличие таких случаев приводит к тому, что многие пользователи воспринимают эти аккаунты как официальные источники, и в результате информация, размещенная в ресурсах этих социальных сетей, воспринимается как информация, распространяемая СГБ.
Отметим, что  действуют официальный интернет сайт СГБ https://www.dtx.gov.az/az/ и в социальных сетях Facebook, Twitter, Instagram, Youtube страницы и каналы https://www.facebook.com/DTXAzerbaijan”, https://twitter.com/DTX_Azerbaijan”, “https://www.instagram.com/dtx_azerbaijan/”,
https://www.youtube.com/c/DTXofficialchannel/ соответственно и информация о СГБ размещается только в этих источниках. Также особо подчеркиваем, что официальные страницы СГБ в социальных сетях имеют регистрационные знаки, выдаваемые администрациями Facebook, Twitter, Instagram и Youtube, которые подтверждают, что эти страницы являются официальными.
Кроме того, сообщаем, что в социальных сетях нет какого-либо профиля или аккаунта, принадлежащей руководству СГБ.
Доводим до сведения наших граждан и представителей СМИ, что информацию о деятельности СГБ необходимо получать лишь с официальных интернет-ресурсов СГБ, упомянутых выше.